Fundusz alimentacyjny

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Sekcja Funduszu Alimentacyjnego i Dodatków Mieszkaniowych w Czersku ul. Przytoroa 22 informuje że:

Terminy składania wniosków na okres świadczeniowy 2020/2021:

1) Od 1 lipca wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń z fundusza alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2020/2021 będzie można składać wyłącznie online – za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz PUE ZUS.

Złożenie wniosku drogą elektroniczną to najłatwiejszy i najpewniejszy sposób na szybkie uzyskanie wypłaty świadczeń.

Już dziś zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Państwa banku i sprawdzenia, jak złożyć wniosek o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego za pomocą bankowości elektronicznej.

2) Tradycyjne, papierowe wnioski będzie można składać dopiero od 1 sierpnia w tut. Ośrodku, ul. Przytorowa 22, 89-650 Czersk w punkcie obsługi klienta w godzinach od 7.15 do 15.15 codziennie od poniedziałku do piątku- z wyłączeniem środy.

/DRUKI BĘDZIE MOŻNA POBRAĆ OD 20-07-2020r./


W sprawie uzyskania świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego  (wypłacanych na podstawie ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów)

  • złożenie wniosku wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 sierpnia do dnia 31 sierpnia będzie skutkować wypłatą świadczeń z funduszu alimentacyjnego do dnia 31 października
  • złożenie wniosku wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 30 września będzie skutkować wypłatą świadczeń z funduszu alimentacyjnego do dnia 30 listopada
  • złożenie wniosku wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 31 października będzie skutkować wypłatą świadczeń z funduszu alimentacyjnego do dnia 31 grudnia
  • złożenie wniosku wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 30 listopada będzie skutkować wypłatą świadczeń z funduszu alimentacyjnego do dnia 31 stycznia
  • złożenie wniosku wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 grudniadanego roku do dnia 31 stycznia następnego roku będzie skutkować wypłatą świadczeń z funduszu alimentacyjnego do ostatniego dnia lutego następnego roku.