Spotkanie z dnia 28.06.2017

,,Fakty i mity na temat boreliozy i Wirusowego Zapalenia Wątroby (WZW A, B, C)”.

Ostatnie spotkanie ,,Zdrowie Plus”.

 

Dnia 28 czerwca b.r. odbyło się spotkanie w ramach projektu socjalnego ,,Zdrowie Plus”.

Miasto i gmina Czersk jest położona na terenach pięknych lasów. Wiadomo, że co roku coraz więcej kleszczy pojawia w lasach, dlatego temat boreliozy jest jak najbardziej ważny i aktualny. Pani Iwona Jażdżewska, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Chojnicach w bardzo przystępny i ciekawy sposób przedstawiła tematykę związaną z boreliozą. Pani Iwona omówiła objawy, leczenie oraz jak zabezpieczyć się przed w/w chorobą. W trakcie wystąpienia między wszystkimi uczestnikami wywiązała się dyskusja. Wielu słuchaczy podzieliło się swoimi doświadczeniami związanymi z kleszczami. Uzyskaliśmy informację, jak w bezpieczny sposób cieszyć się spacerami po lasach, grzybobraniem.  Następnie Pani Iwona przybliżyła zagadnienie Wirusowego Zapalenia Wątroby.

Korzystając z okazji, że było to ostatnie spotkanie w ramach projektu socjalnego kierujemy serdeczne podziękowania dla: Pani Iwony Jażdżewskiej, Pani Justyny Jachnik, Pani Bogumiły  Kisielewskiej, Pani Wioletty Niesiołowskiej. Dziękujemy wszystkim w/w Paniom za poświęcenie swojego wolnego czasu, podzielenie się swoją wiedzą oraz przygotowanie wspaniałych wystąpień. Bardzo serdecznie dziękujemy!

Ponadto podziękowania kierujemy do Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Czersku - Pani Sylwii Tomaszewskiej za wiarę w nas i możliwość wprowadzenia naszego projektu
w życie.

Szczególne podziękowania należą się również Pani Wiesławie Wilkowskiej, Pracownikom Centrum Informacji Turystycznej w Czersku, Asystentom rodzin oraz wszystkim Państwu, którzy uczestniczyli
w spotkaniach.

Bożena Sawicka, Edyta Kłosowska, Hanna Jagodzinska

Zdjęcia