Kaszubska Przygoda

Dnia 20.06 br. pracownicy Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czersku zorganizowali wycieczkę autokarową do Szymbarku. Uczestniczyły w niej dzieci z świetlicy „FASOLA”, młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czersku oraz dzieci z rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny.

„Spotkaliśmy się o 07:00, aby omówić zasady bezpieczeństwa podczas naszej wyprawy. Wyjechaliśmy o godzinie 07:45, pierwszym punktem naszej wycieczki była przepiękna wieża widokowa w Wieżycy, gdzie każdy uczestnik mógł podziwiać krajobraz Naszej Ojczyzny  z wysokości 328 m -  wrażenia i przeżycia były niesamowite. Następnie udaliśmy się do Szymbarku, gdzie pod opieką przewodnika poznaliśmy  historię Kaszub. Ponadto mieliśmy okazję zobaczyć najdłuższą deskę świata,  najdłuższy stół świata, najdłuższą ławkę świata oraz największy fortepian na świecie - wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Poznaliśmy historię Sybiraków, a także otrzymaliśmy ogrom informacji dot. ruchu oporu w czasie wojny. Największą atrakcją dla wszystkich uczestników było zwiedzanie „Domu do góry nogami”, w którym każdemu z nas zakręciło się w głowie - oj było wesoło.

            Po tak wspaniałej zabawie i dawce informacji,  z pustymi brzuszkami udaliśmy się na  obiad w Kościerzynie. Wymęczeni ale zadowoleni szczęśliwie powróciliśmy do domu.

 

Zadanie zrealizowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.